Saç Dökülmesi Sorununa Tam Çözüm

Saç Dökülmesi Sorununa Tam Çözüm

Vücudunuz, sizler için değerlidir ve kendinize göre sağlıklı ve verimli olan tekniği seçmeniz gerekir. Bu hayatın her alanında değişmez ve prensip haline getirilebilecek bir durum olduğunu biliyoruz. Söz konusu saçlarınız ise dökülmeleri engellemek için, çeşitli bakım kremleri, saç çıkaracağını vaat eden yağlar, çeşitli pahalı köpükler artık “bu işin böyle olamayacağını” kendinize söylettiriyorsa, etkili bir çözüm önerisinde senelerin verdiği tecrübe ile ilerlediğimiz tekniklerden yararlanmanızı mutlaka öneriyoruz.

Saç dökülmesi

Bu sorununuz için merak ettiğiniz bazı konulara hemen cevap vermek istiyoruz. Saçlarınız, vücudunuzda pek çok bölgeden alınabilir. Fakat etkili olanı ve dökülme ihtimalinin yok denecek kadar az olacağı bölge ise ense saç köklerinizdir. Çünkü bu bölgeler Dihidro Testesteron (dht hormonuna karşı duyarlı olmaması) özelliği taşır. Daha açık yazarsak eğer dökülmelere karşı hassas bölge değildir. Ensenin haricinde kol ve bacak bölgenizden de kökler alınarak ekim işleminden yararlanılabilir. Ameliyat süresi genelde 6-8 saat sürebilmektedir. Fakat bunu kişiye yapılacak operasyonun boyutuna göre artabilecek, azalabilecek yada birkaç parçaya bölünebileceğini de belirtmek isteriz. Yapılacak işlemler için herhangi olumsuz bir yan etki olmaması için özverili olarak hekimlerimiz çalışmalarımızı yapacaktır. Deneyimsiz doktorlar tarafından bu işlemin yapılması sonucunda, bazı haberlerde üzücü makaleler okuduğumuzu da bilmenizi istiyoruz. Bu sebeple, gür ve canlı saçlara sahip olmak için uzman kişileri tercih etmelisiniz.

Saç ekiminden sonra ise ilk 4-6 hafta (1-1,5) süre zarfında aşırı sıcak, güneşli havalarda dışarı çıkmamaya özen göstermeniz faydanıza olacaktır. İlk 2 hafta için ise saç spreyi, jöle tarzında saç şekillendirici ürünleri kullanmanızı biz önermiyoruz. Saçlarınızın güçlenmesini etkileyecek bir özellik ise ense köklerinden alınan saçlar ile, diğer saçlarınızın daha canlı olmasının sağlanmasıdır. Daha fazla bilgi için şirketimiz ile iletişime geçmenizi öneriyoruz.