SAÇ EKİMİ SONRASI İYİLEŞME SÜRESİ

KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİ VE SAÇ EKİMİ SONRASI İYİLEŞME SÜRESİ

Yaşı ilerlemiş olan kadınlarda zamanla saçlarında incelmeler ve saç dökülmeleri görülmesi kaçınılmazdır. Çeşitli hormon bozuklarında ve kullanılan ilaçlarla birlikte saçlarda birtakım azalmalar görülebilir. Kadınlar için saç oldukça önemli bir aksesuardır. Saçı için saatler harcayan bayanlar bilinçsiz bir şekilde boya, açıcı, röfle gibi şeyler yaptıklarında saçlarında zamanla yıpranmalar olur. Aşırı sıkı toka ile saçını toplama sonucunda da saç kökleri zayıflar. Saçını yıkadıktan sonra havlu ile sert bir şekilde kurutulan saç zarar görür.  Islak saçı yüksek ısıda da kurutmak da saça aşırı zarar vermektedir. Kadınlar için güzel bir saçın varlığı hayatta vazgeçemeyeceği bir durumdur.

Saç Ekimi Sonrasında İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Saç ekimi kadınların tercih sebebi olmasının en önemli nedeni estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Saç ekimi yaptıran kişi basit bir operasyon olduğu için aynı gün içerisinde dikkatli olmak şartı ile evine gidebilir. Asıl önemli olan kişinin kendine olan bakımıdır. Günümüzde güzel görülmek isteyen herkesin tercihi saç ekimi olmakla birlikte gelişen son teknoloji ile yapılmaktadır. Saç ekimi yapan kişi ilk üç gün asla saçlarını yıkamamalı ve kesinlikle deniz ya da havuza girmemelidir. Yıkama sırasında saç derisinde oluşan kabuklanmalarda birtakım dökülmeler yaşanması normaldir.  Doktor tarafından verilen ilaçlar beşinci güne kadar kullanılması iyileşme sürecini hızlandırır. İki hafta sonunda saç derisinde oluşan kabuklar iyileşmeye başlar ve üçüncü haftada da ekilen saçların büyük bir çoğunluğu dökülmüş olur. İki ay sonra dökülen saçlar yerine yenileri daha sağlıklı ve doğal bir şekilde çıkar. Zamanla sağlıklı bir şekilde çıkan saçlar altıncı ayda tamamen uzamış olur.

Saç ekiminin iyileşme süreci uzun görülse de sabırla beklendiğinde ve uzmanların tavsiyelerine uyulduğunda çok güzel sonuçlar verebilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

.