Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süresi

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süresi

Saç ekimi sonrası i̇yileşme süresi konusunda bilgi vermek istiyoruz. Yaşı ilerlemiş olan kadınlarda zamanla saçlarında incelmeler ve saç dökülmeleri görülmesi kaçınılmazdır. Çeşitli hormon bozuklarında ve kullanılan ilaçlarla birlikte saçlarda birtakım azalmalar görülemektedir. Kadınlar için saç oldukça önemli bir aksesuardır. Saçı için saatler harcayan kadınlar bilinçsiz bir şekilde boya, açıcı, röfle gibi şeyler yaptırmaktadır. Bu da saçlarında zamanla yıpranmalar oluşturmaktadır. Aşırı sıkı toka ile saçların toplanması sonucunda da saç kökleri zayıflar. Ayrıca saçlar yıkadıktan sonra havlu ile sert bir şekilde kurutulursa zarar görür.  Islak saçı yüksek ısıda da kurutmak da saça aşırı zarar vermektedir. Kadınlar için güzel bir saçın varlığı hayatta vazgeçemeyeceği bir durumdur. Peki saç ekimi sonrası süreç nasıl yönetilir?

Kadınlarda saç ekimi sonrası i̇yileşme süresi ne kadardır?

Saç ekimi sonrası i̇yileşme süresiSaç ekimi kadınların tercih sebebi olmasının en önemli nedeni estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Saç ekimi sonrasında ise ekim yaptıran kişi kurallara uymalıdır. Hasta, bunun çok basit bir operasyon olduğunu düşünerek tedbiri elden bırakmamalıdır. Hasta operasyon günü içerisinde dikkatli olmak şartı ile evine gidebilir. Asıl önemli olan kişinin kendine olan bakımıdır. Günümüzde güzel görülmek isteyen herkesin tercihi saç ekimi olmakla birlikte gelişen son teknoloji ile yapılmaktadır. FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi sonrası tedavi yaptıran kişi ilk üç gün saçlarını kesinlikle yıkamamalıdır. Kesinlikle deniz ya da havuza girmemelidir. Yıkama sırasında saç derisinde oluşan kabuklanmalarda birtakım dökülmeler yaşanması normaldir. Saç ekimihnden sonra süreç, mutlaka doktor kontrolünde geçirilmelidir.

Doktor tarafından verilen ilaçlar beşinci güne kadar kullanılması iyileşme sürecini hızlandırır. İki hafta sonunda saç derisinde oluşan kabuklar iyileşmeye başlar ve üçüncü haftada da ekilen saçların büyük bir çoğunluğu dökülmüş olur. İki ay sonra dökülen saçlar yerine yenileri daha sağlıklı ve doğal bir şekilde çıkar. Zamanla sağlıklı bir şekilde çıkan saçlar altıncı ayda tamamen uzamış olur. Saç ekimi sonrası süreçte doktor tavsiyelerine kesinlikle uyulmalıdır.

Saç ekiminin iyileşme süreci uzun görülmektedir. Ama sabırla beklendiğinde ve uzmanların tavsiyelerine uyulduğunda çok güzel sonuçlar vermektedir. Sizlere saç ekimi sonrası süreç konusunda bilgi vermeye çalıştık. Umarız yardımcı olmuştur.