Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir? sorusu üzerine bilgiler verelim. Saç ekimi yaptıran kişide herhangi bir sıkıntı yaşanmamışsa aynı gün taburcu edilebilir. Aynı gün içerisinde taburcu edilen hastaya bilgiler verilmektedir. Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken bu durumlarda hastanın mutlaka uyarılması gerekmektedir. Yani saç ekimi yaptıracak olan hastanın bu süreçte kendisine daha fazla dikkat etmesi kesinlikle gerekmektedir.

Saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir?Saç ektiren kişinin operasyon bittikten sonra kesinlikle nikotin içerikli maddeler kullanmaması ve mutlaka alkolden uzak durması onun için faydalı olacaktır. Eğer ağır işlerde çalışıyorsa belli bir süre hafif işlerde çalışmalıdır. Mutlaka aşırı stres yaratacak ortamlardan kaçınması gerekmektedir. FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırdıktan sonra eğer dışarı kalabalık ortamlara çıkacak iseniz mutlaka kafa bere, şapka gibi aksesuarla koruması onun için daha iyi olacaktır. İlk üç gün kesinlikle saçlar yıkanmamalıdır. Hatta saça jöle, sprey gibi kozmetik içerikli ürünler de sürülmemelidir. Özetle saç ektiren hasta doktorun önerilerini mutlaka uygulamalıdır. Uygulamaz ve yasaklı şeyleri yapmaya devam ederse saç ekim işleminin maalesef bir anlamı kalmamaktadır.

Saç dökülmesi ilerleyen yaşlarda çok sık görülen bir hastalık olarak bilinse de çeşitli travma, yanık gibi çeşitli sebeplerden dolayı gençlerde de görülebilmektedir. Saç dökülmesi genetik olabileceği gibi çeşitli hormon bozuklarında da olabilmesi muhtemeldir. Bazen saçımıza bilinçsiz bir şekilde kullandığımız çeşitli kozmetik içerikli ürünler de zamanla saç dökülmesine neden olmaktadır.

Aşırı stres sorucunda psikolojik olarak normal olmayan kişilerde saç koparma hastalığı ortaya çıkmaktadır. Saçlarını bilinçsiz bir şekilde koparan bireylerin ilerde saç kökleri zayıflayarak kellik görülebilmektedir.  Kellik her ne kadar tedavisi olmayan bir hastalık olarak görülse de aslında bilinçli davranılsa azaltılabilmektedir. Aşırı derecede ilerlemiş, kelliğe giden sürece giren hastalar için artık tek çözüm kalmıştır. Bu gibi hastalar ile çok şiddetli saç dökülmesi yaşayan hastaların da saç ekimi dışında seçeneği kalmamıştır. Bu hastalar mutlaka bir uzamana görülmelidir. İlk olarak dökülmenin sebepleri araştırmalıdır. Aslında saç dökülmesine karşı en etkili silah saç ekimi yapılmasıdır.

 

 

.