Saç Ekimindeki Cerrahi Tecrübe

Saç Ekimindeki Cerrahi Tecrübe

Saç ekimindeki cerrahi tecrübe konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Saç ekiminde köklerin yer değişimini yapacak olan kişinin teknik becerileri olması çok önemlidir. Ayrıca gerekli donanımlara sahip olmalıdır. Alanında uzmanlaşmış plastik bir cerrah tarafından saç ekiminin yapılması gerekmektedir. Lisanslı ve çalışma izninin yanında yeteri kadar ameliyata girmiş, yani tecrübeli olması gerekmektedir. Üstelik başarılı sonuçlar almış olması, tedavi geçmişine de mutlaka bakılmalıdır. Bütün bunlar hasta için önemli detaylardır.

Saç ekimindeki cerrahi tecrübe önemli midir?

Saç ekimindeki cerrahi tecrübeUzman, saç follikülleri, anatomi ve fizyolojisi alanında bilgili olmalıdır. Doktorun donanımı, yapılacak işlemi zorlanmayacağı şekilde yapabilecek kapasitede olmalıdır. Bu çok önemlidir. Ayrıca damar yapısında herhangi bir problem, yaraların iyileşmesi, saçlı deri biyomekaniği konularında A’dan Z’ye bilgi sahibi olmalıdır.

Saç ekimi kesinlikle pahalı bir işlem değildir. Ama bazı kurumlarda hemşireler ya da sağlık personeli olmayan kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu gibi sağlıksız işlemlerin yapıldığını ilgili basın kanallarından zaman zaman öğrenmekteyiz. Bu gibi konularda sağlığın birinci koşul olduğunu, hastanın herhangi bir enfeksiyon riski olmadan operasyon geçirmesi gerekmektedir. Saç, sakal, bıyık ve kaş ekiminde uzman personelimiz ile tanışmak isterseniz, her zaman sizlere kapımız açıktır. Bize ulaşın!

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saçların yapısı, kökleri, yoğunluğu çeşitli analiz araçlarından alınan bilgiler ışığında olmalıdır. Kişinin ne kadar yoğunlukta ve sayıda saça ihtiyacı olduğunun hesaplanması gerekmektedir. Tedavi tablolarının hazırlanması ve olası sonucun en gerçekçi açıdan hasta ile paylaşılması önemlidir. Tedavi olacak kişi ile bu bilgiler paylaşılmalıdır. Tedavinin ilk aşamasında yapılması gerekenler arasında olan bu konu çok önemlidir. Saç ekimindeki cerrahi tecrübe konusu hasta sağlığı için birinci öncelik olmalıdır.

Kişinin herhangi bir hastalığının olup olmaması, ameliyat esnasında olumsuz reaksiyon verip vermeyeceğinin tetkikleri mutlaka yapılmalıdır. Saç dökülmesine neyin neden olduğunun ise kişiden alınan bilgiler, kullandığı ilaçlar ve kan tahlili ile ulaşılabilir. Yani hastanın saçlarının ince ve kalın telli olmasından dolayı, ekim yapılacak sıklıkta değişim gözlenmektedir. Analizlerin sonucunda estetik açıdan kişinin beklentilerine en yakın sonuçlar değerlendirilmektedir. Daha sonra ise saç nakli yaptırmak isteyen kişi ile bu sonuçlar paylaşılmaktadır. Uygun görülürse ameliyat günü kararlaştırılmakta ve tedavi işlemlerine başlanmaktadır.