Sakal Ekimi FUE Tekniği ile Yapılıyor

Sakal Ekimi FUE Tekniği ile Yapılıyor

Antalya’da FUE tekniği ile sakal ekimi de yapılmaktadır. Doğuştan ve genetik olarak bazı bireylerde, çenesinin belli bölgelerinde sakallar uzamazlar. Yani bıyık ve top sakal olarak hitap edilen bölgelerde ufak tefek sakal çıkmadığı zamanlarda olmaktadır. Genelllikle jilet ile tamamen tıraş olmak ve bu durumu bu şekilde olduğu gibi kabullenmek yaygın yapılan işlemlerden birisidir. Kısaca bu tip hastalar için en köklü çözüm ise sakal ekimi yaptırmaktır.

Fakat sakallarınızın eksik kalan bölümlerinde, ince tüylerden dahi alacağımız kökler ile durumu lehinize çevirmek son derece kolay olmaktadır. Özellikle plastik ya da sentetik ürünler olmadığı için, bu kökleri vücudunuz kısa süre içerisinde kabul edecektir. Bu da sağlıklı kıl köklerinin gelişimleri için gerekli olan koşulları hemen sağlayacaktır. Kendinizde olumsuz gördüğünüz yanlarınızı, olumluya çevirmek çok kolay. Üstelik dış görünüşünüzde daha canlı ve göze hitap eden bir şey mi istiyorsunuz? Sevdiklerinizin yanında daha özverili görünmenizi sağlayacak bir çehreye ulaşmanızda, kısaca sakal ekimi yaptırma konusunda HAİR MED ekibi olarak yardımcı olabiliriz.

antalya sakal ekimi kaş ekimiAntalya’da sakal ekimi

Sakal ekimi yaptığımız gibi kaş ekimi de yapıyoruz. Kaş ekimi alanında ise kaşlarınızın hilal olarak hitap edilen kısımlarının biraz dışında tek tük kalan kaş kökleri ve ense köklerinizi kullanarak operasyonu tamamlıyoruz. Yüz güldürücü ve mutlu hissetmenizi sağlayarak bir tasarıma sahip olmak, yani doğallık herkesin hakkıdır. Kaş ekim işlemi ise maksimum iki saat kadar sürmektedir. Kullanılan yöntem lokal anestezi sonrasında sakal ekimi yaparken olduğu gibi FUE tekniğidir. Saç kökleriniz özenle tek tek ayrılır ve uzman hekim tarafından derideki köklere ekilir. Ense kökleriniz pek fazla yoksa, koltuk altı ve kol tüylerinizden de alınabileceğini ve ekilebileceğini ekleyelim. Fakat öncelikli kullanılacak olan ensedeki saç kökleridir. Kaşlarınız yoğun olarak döküldüyse yarım saatlik bir çalışma ile şekil verilerek işlemler tamamlanabilmektedir. Sakal ekimi yöntemlerine benzer yöntemler kaş ekiminde de kullanılmaktadır.

Ensenizde yer alan saçlara yukarıya doğru kaldırılmakta ve mikro motor yardımı ile tıraş edilerek alınmektadır. Sizleri sıkıntıya ve acıya sevk edecek en ufak bir durum burada söz konusu değildir. Kaşlarınızdaki dökülmenin yoğunluğu önemlidir. Doğal forma kavuşabilmeniz için ekilecek kökler 40-50 yada 400-500 arasında değişebilmektedir. Kaşlara 40-45 derece kadar açı verilerek işlemler tamamlanır. Tam formuna kavuşması ise 4-6 ay aralığında bir sürede olmaktadır. Sakal ekimi FUE tekniği ile yapılıyor. Sakal ve kaş ekimi konularında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.